Řím

Řím je hlavním městem Itálie. Jde o jedno z nejstarších evropských měst, byl založen před více než 2 700 lety. Ne nadarmo se tomuto místu říká Věčné město. Například jazyk a právní řád se stal vzorem pro mnohé další státy. Řím je město velké krásy, kontrastu a života.

Není divu, že centrum Říma je zapsáno na seznamu památek světového kulturního dědictví UNESCO. Ať už se jedná o fontány a kašny, baziliky či kostely, na pamětihodnosti zde narazíte na každém rohu. Mezi nejznámější patří impozantní Koloseum, barokní fontána di Trevi, bazilika Sv. Petra, nejlépe zachovaný chrám antického Říma Pantheon, Španělské schody, Forum Romanum, barokní kašna Fontana de la Barcaccia a mnohé další.

trevi-fountain-63052 640

Jak praví známé rčení, že všechny cesty vedou do Říma, proto ani Vy nesmíte při svém putování vynechat tuto jedinečnou italskou metropoli. Užijte si prodloužený víkend s naší cestovní kanceláří ve městě, které potěší všechny milovníky historie, ale také módní nadšence či gurmány.

Turecko

Vypravte se s naší cestovní kanceláří Grand travel do největšího města Turecka - Istanbulu! Město je proslulé tím, že se rozkládá na dvou kontinentech - leží z části v Evropě i v Asii. Tyto dva kontinenty jsou zde spojeny a zároveň rozděleny úžinou Bospor. Istanbul patří v současnosti k nejnavštěvovanějším městům Turecka.

Pokud jde o památky, naleznete jich v Istanbulu opravdu spoustu. Každého turistu nejprve přitáhne pozornost dvou mešit zvaných Modrá mešita a Hagia Sofia. Dalšími památkami, které určitě stojí za vidění, jsou palác Topkapi, Dolmabahce, Beylerbeyi Sarayi, věž Galata, říční údolí Zlatý roh, centrum města Istanbulu, muzeum Mozaiki a Miniaturk a další.

V dnešním Istanbulu se mísí různé národy i náboženství. Spokojeně tu žijí vedle sebe muslimové, židé i křesťané. Istanbul je městem císařů a sultánů, krásných mešit, paláců, nádherných památek a také nakupování. Vydejte se s námi poznat nejexotičtější místo Evropy. Jedinečná atmosféra tohoto města, kde se potkávají dva světy, Vás zaručeně uchvátí. Za pozornost stojí tato aktuální nabídka zájezdu do Turecka za akční cenu.

istanbul-376385 640

Eurovíkendy

Zažijte netradiční a pohodový víkend v některé z významných evropských zemí. Naše cestovní kancelář Grand travel Vám nabízí širokou nabídku eurovíkendů a je jen na Vás, kam vyrazíte. Jedná se většinou o třídenní poznávací zájezdy po evropských metropolích, a to jak letecky, tak autobusem či vlakem. Mezi oblíbené cíle patří například Řím, Benátky, Londýn, Paříž a v nabídce máme také originální destinace jako Dublin či Istanbul.

Vydejte se na eurovíkend do Londýna a navštivte Windsor, Legoland, Sea Life-mořské akvárium, muzeum voskových figurín Madam Tussaud´s a další. Dublin a jeho údolí dvou jezer Glendalough a nádherné zahrady Powercourt stojí také za to. Víkend v Paříži potěší každého z Vás nejen svou romantikou, historií a krásnými památkami. Nudit se rozhodně nebudete v Barceloně a objevit kouzlo orientu můžete v Istanbulu, kulturním a finančním centru země.

Je jen na Vašem rozhodnutí, zda chcete svůj výlet pojmout jako poznávací zájezd nebo odpočinkový wellness víkend. Jistě oceníte také služby našich průvodců, díky kterým se stane Váš zájezd pohodlnějším. Máte volný víkend? Vyberte si z nabídky našich eurovíkendů a zažijte něco nevšedního!

eurovíkend pláž moře zájezd

Sledujte nás

icon-facebook  icon-twitter