Jan Zubo

IMG-20211109-WA0007K cestovaniu som bol vedený takpovediac odmalička, keď som už s rodičmi obdivoval krásy ako doma, tak v zahraničí. Popri štúdiu na univerzite som začal pracovať ako pobytový delegát a sprievodca jednodňových výletov.

Postupne som sa dostal až k práci sprievodcu na plný úväzok, ktorá je pre mňa skôr koníčkom.

Každá krajina má svoje čaro a krásy, človek len musí vedieť, kam presne ísť.

V tom je nenahraditeľná práca sprievodcu, ktorý Vám vie ušetriť čas a zobrať Vás na miesta, ktoré pozná ako svoje topánky.

Snažím sa ukázať navštívenú destináciu z pohľadu miestnych, aby sa cestovatelia vedeli do krajiny lepšie vcítiť.     Těším sa na Vás.

 

 

Pavel Douděra

Pavel DoudraCestování je mojí vášní již od dětství. Již 10 let se věnuji jako průvodce nejrůznějším skupinám i jednotlivcům. Průvodcuji především Velkou Británii, Francii a Itálii, ale také Rakousko, Německo, Maďarsko, Polsko, Španělsko, Chorvatsko a Maltu, ale i další. Občas provádím i zahraniční turisty v Čechách.

Vystudoval jsem Historii a Politologii se specializací na Velkou Británii. Několik let jsem pracoval jako kastelán a průvodce na zámku, který je v soukromých rukou.

V současné době učím historii a anglický jazyk a tak mnoho zájezdů dělám pro školní skupiny jako studijní. Především se snažím nadchnout cestovatele každého věku, aby sdíleli moji lásku a nadšení k Británii a její bohaté kultuře a historii.

Věřím, že se Vám cestování se mnou stane nevšedním a příjemným zážitkem a poznáte mnoho z kultury a krásy jiných národů.

Těším se na cestu s Vámi. Pavel

 

Richard Hladík

Richard HladkCestování je jedna z nejkrásnějších aktivit, které si dnes můžeme užívat. Aby jste si odvezli ty nejkrásnější zážitky, je příjemné si prožít zájezd s člověkem, který má rád všechna ta místa, která Vám ukáže. O to se snažím celý můj pracovní život i já, jelikož práce průvodce není jenom práce, je to vlastně takové poslání dělat lidem radost.

Od roku 2000 jsem prováděl německé skupiny v ČR, později jsem začal jezdit i pro české klienty po Evropě a JV Asii. Nejvíce jsem se však zamiloval do Španělska a právě proto jsem se v roce 2015 rozhodl, že půjdu žít do Barcelony. Přál jsem si svým českým a slovenským klientům ukázat město a okolí zase z jiných úhlů pohledu. Skrytá zákoutí staré Barcelony, secesní nádherné domy, Gaudího poklady, tržnice plné dobrého jídla, tapas bary, vyhlídkové terasy + povídání o tom, jak se žije v této rušné katalánské metropoli a proč si někteří místní přejí održení od Španělska.

V Barceloně jsem studoval katalánštinu i španělštinu a rád se s Vámi podělím o různé životní zážitky, které se přihodily na mé cestě stát se lokálním licencovaným průvodcem v Katalánsku. Těším se, až Vás v Barceloně přivítám a díky mému doprovodu si jí zažijete tak, jako kdyby jste v ní bydleli. Hasta pronto - brzy naviděnou!

 

Renata Nikola

Renata Nikola„Buongiorno a tutti !“

Váháte nebo jste se již rozhodli vydat s ck Grand travel do nádherně živelné a romantické Itálie? Správné rozhodnutí. Jmenuji se Renata Nikola a jsem autorizovaná místní průvodkyně v Itálii.

Když jsem před léty poprvé přiletěla do Říma, měla jsem pocit jako bych se vrátila domů. Tento zvláštní pocit mne již nikdy neopustil. Byl tak silný, že mne motivoval ke studiu historie a italského jazyka. Začala jsem žít naplno římský život. Ve městě, které má ve svém jménu AMOR, můžete očekávat neočekávatelné. Jedinečnost této metropole se promítá také v mých prohlídkách pro turisty všech věkových skupin. Má nejmladší turistka měla 2 roky, nejstarší 87 let. I když přijedete do Itálie po několikáté, uvidíte ji se mnou pokaždé jinak. S notnou dávkou humoru a otevřenou myslí pochopíte, co znamená „ život po italsku“  Ideální bude, když se naživo společně vydáme prožít si toto magické město.

Věřím, že mé prohlídky obohatí Vaše cestovatelské srdce.

Na viděnou v Římě ! A presto!    Renáta Nikola

Helena Rudolfová

HelenaRudolfovDnešní doba je taková uspěchaná, a proto je třeba si dopřávat malé radosti k obohacení ducha. Cestování patří určitě mezi tyto radosti.

Pro mě je cestování a průvodcování příjemným koníčkem, milou prací. Miluji ty chvíle, kdy usednu k přípravě na zájezd, kdy si vyhledávám zajímavosti, o které se se svými klienty ráda podělím. Vždy před zájezdem prožívám ale i okamžiky obav, abych naplnila očekávání svých svěřenců a udělala jim pár krásných dní. Tyto obavy naštěstí při prvním setkání s klienty opadnou a začne ta nejmilejší část – cesta a s ní zážitky, příjemná parta, legrace, poznání, ochutnávání místních delikates, prožitky. A pak přijde i smutek, že už vše končí. Ale končí to skutečně? Často si pak s mými „novými přáteli“ naplánujeme novou cestu do jiného místa. A už se zase těšíme.

Jako průvodce jezdím po Evropě už od svých studentských let. Začínala jsem s cestami do Španělska, které mám opravdu ráda, dokonce jsem pár let žila na katalánském pobřeží Costa Brava, kde mám dodnes dobré přátele.

Nyní provázím také sportovní zájezdy (cyklistické a lyžařské) do Německa a Rakouska. Ovšem i tam si ke sportu „propašovávám“ svou oblíbenou historii. Co dodat závěrem? „Štěstí si za peníze nekoupíte, ale letenku ano"

Sledujte nás

icon-facebook  icon-twitter