Tomáš Kučera

Tom GT 2020Cestovní ruch mě oslovil již v dětských letech, kdy jsem začal s rodiči cestovat po Evropě. Jako malého kluka mě zaujalo, že každá země, město na mě dýchlo jiným kouzlem a zanechalo ve mně na dlouhou dobu krásnou vzpomínku. To byl i důvod proč jsem v dobách studií začal jezdit jako průvodce na zájezdy do Vídně, Budapešti a blízkého okolí našeho pohraničí. Následně jsem absolvoval průvodcovské zkoušky a odjel na rok do Londýna, který je mým nejoblíbenějším evropským městem dodnes.

Průvodcovství se věnuji přes 10 let a stále objevuji nová zákoutí a poznávám nové lidi a zajímavé kultury. Specializuji se na Velkou Británii, Španělsko, Itálii, rád se vracím do Holandska, Belgie a několikrát za rok navštívím i orientální Istanbul.
Cestování mi přináší neuvěřitelné zážitky ale také životní zkušenosti se kterými se s Vámi rád podělím. Těším se s Vámi na některém ze zájezdů CK Grand Travel a věřím, že se z Vaší cesty vrátíte s úžasnými zážitky.

 

 

 

Pavel Douděra

Pavel DoudraCestování je mojí vášní již od dětství. Již 10 let se věnuji jako průvodce nejrůznějším skupinám i jednotlivcům. Průvodcuji především Velkou Británii, Francii a Itálii, ale také Rakousko, Německo, Maďarsko, Polsko, Španělsko, Chorvatsko a Maltu, ale i další. Občas provádím i zahraniční turisty v Čechách.

Vystudoval jsem Historii a Politologii se specializací na Velkou Británii. Několik let jsem pracoval jako kastelán a průvodce na zámku, který je v soukromých rukou.

V současné době učím historii a anglický jazyk a tak mnoho zájezdů dělám pro školní skupiny jako studijní. Především se snažím nadchnout cestovatele každého věku, aby sdíleli moji lásku a nadšení k Británii a její bohaté kultuře a historii.

Věřím, že se Vám cestování se mnou stane nevšedním a příjemným zážitkem a poznáte mnoho z kultury a krásy jiných národů.

Těším se na cestu s Vámi. Pavel

 

Richard Hladík

Richard HladkCestování je jedna z nejkrásnějších aktivit, které si dnes můžeme užívat. Aby jste si odvezli ty nejkrásnější zážitky, je příjemné si prožít zájezd s člověkem, který má rád všechna ta místa, která Vám ukáže. O to se snažím celý můj pracovní život i já, jelikož práce průvodce není jenom práce, je to vlastně takové poslání dělat lidem radost.

Od roku 2000 jsem prováděl německé skupiny v ČR, později jsem začal jezdit i pro české klienty po Evropě a JV Asii. Nejvíce jsem se však zamiloval do Španělska a právě proto jsem se v roce 2015 rozhodl, že půjdu žít do Barcelony. Přál jsem si svým českým a slovenským klientům ukázat město a okolí zase z jiných úhlů pohledu. Skrytá zákoutí staré Barcelony, secesní nádherné domy, Gaudího poklady, tržnice plné dobrého jídla, tapas bary, vyhlídkové terasy + povídání o tom, jak se žije v této rušné katalánské metropoli a proč si někteří místní přejí održení od Španělska.

V Barceloně jsem studoval katalánštinu i španělštinu a rád se s Vámi podělím o různé životní zážitky, které se přihodily na mé cestě stát se lokálním licencovaným průvodcem v Katalánsku. Těším se, až Vás v Barceloně přivítám a díky mému doprovodu si jí zažijete tak, jako kdyby jste v ní bydleli. Hasta pronto - brzy naviděnou!

 

Lenka Mendonca

Lenka MendoncaPráci průvodce se věnuju už od roku 2012 a mám to štěstí, že je zároveň je mým koníčkem. Se svou rodinou žiju od roku 2002 na Madeiře, kam jsem se přestěhovala z Jihoafrické republiky. K Portugalsku mám zvláštní vztah. I proto jsem vystudovala portugalskou kulturu a jazyk této země a ráda se s vámi podělím o své zkušenosti, poznatky i zajímavosti z tohoto ostrova věčného jara.

Jste-li jako já milovníci přírody, Madeira Vás nadchne. Projdeme spolu levady, treky s nádhernými výhledy, můžeme se vydat pozorovat delfíny či velryby a zájemci si mohou vyzkoušet i potápění, paragliding nebo canyoning. Milovníci běhání si tu také přijdou na své. Na ostrově se závody konají skoro každý týden, ať už třeba pulmaraton, slavný běh do kopce Uphill 2000, běh vinobraní či úžasný Silvestrovský běh, jehož se účastní okolo dva a půl tisíce běžců.

Během zájedu spolu určitě vyrazíme do některé ze skvělých restaurací, abychom ochutnali speciality, jako je unikátní ryba tkaničnice, čerstvý tuňák, chobotnice či lapas a milovníci masa si nemohou nechat ujít typické hovězí špízy espetada s místní chlebovou plackou Bolo do Caco. A samozřejmě nevynecháme ani skvělá vína, typický madeirský nápoj poncha či místní rum.

Tak neváhejte a přijeďte prožít nezapomenutelnou dovolenou na tomto nádherném ostrově. Moc se na vás těším!

Jan Zubo

IMG-20211109-WA0007K cestovaniu som bol vedený takpovediac odmalička, keď som už s rodičmi obdivoval krásy ako doma, tak v zahraničí. Popri štúdiu na univerzite som začal pracovať ako pobytový delegát a sprievodca jednodňových výletov.

Postupne som sa dostal až k práci sprievodcu na plný úväzok, ktorá je pre mňa skôr koníčkom.

Každá krajina má svoje čaro a krásy, človek len musí vedieť, kam presne ísť.

V tom je nenahraditeľná práca sprievodcu, ktorý Vám vie ušetriť čas a zobrať Vás na miesta, ktoré pozná ako svoje topánky.

Snažím sa ukázať navštívenú destináciu z pohľadu miestnych, aby sa cestovatelia vedeli do krajiny lepšie vcítiť.     Těším sa na Vás.

 

 

Sledujte nás

icon-facebook  icon-twitter