Je rozložené na několika pahorcích, jehož centrem jezdí historické tramvaje, kouzelné barevné domy a slavný most. Víte, o kterém městě mluvíme? Ano, může to být San Francisco, ale i Lisabon. A do Lisabonu je to o hodně blíž!
1. den: Sraz na letišti s průvodcem, společný odlet z Prahy, přílet do Lisabonu, transfer na hotel. Dle časových možností procházka Lisabonem přes živé náměstí Rossio, Praca da Figueira, k historickému výtahu Elevador de Santa Justa a na náměstí Praca do Commercio. Ochutnávka místního třešňového likéru Ginjinha a typických lisabonských sladkostí jako např. pastel de nata.
2. den: Po snídani prohlídka města Lisabonu. Nejprve se vydáme do čtvri Belém, uvidíme strážní věž Torre de Belém, Památník objevitelům, klášter Mosteiro dos Jerónimos (UNESCO), kde spočívá mořeplavec Vasco de Gama. Ochutnáme Pastéis de Belém - pudinkové koláče. Poté se vrátíme do centra Lisbonu a pokud nám to místní podmíky dovolí, pojedeme historickou žlutou tramvají pojedeme do čtvrti Alfama s úzkými křivolakými uličkami a úchvatnými výhledy. Kostel s klášterem Sv. Vincent, Largo das Portas s kavárnami s místními specialitami, hrad Castelo de S. Jorge – sídlo portugalských králů s vyhlídkovými terasami, dům patrona města sv. Antonína, katedrála Sé z 12. stol. Večerní se můžeme projít částí Baixa s ulicemi plnými typických restaurací a ochutnat výborná portugalská vína a možná si poslechneme typickou portugalskou hudbou Fado.
3.den: Po snídani se vypravíme do Cais do Sodré, odkud vyplouvají lodě přes řeku Tejo na druhý břeh do Almady, kde jsou restaurace vyhlášeny na plody moře. Při plavbě přes řeku Tejo si budete moci z blízka prohlédnout i jeden ze dvou Lisabonských mostů, most 25. dubna, který nápadně připomíná sanfranciský Golden Gate. Následně se vypravíme ke gigantické soše Krista, a výtahem se můžete skrze podstavec vyvézt nahoru na fascinující vyhlídku, ze které budete mít město a řeku jako na dlani. Po návratu trajektem zpět do Lisabonu zakončíme dopoledne v Time out marketu, což je bývalý trh plný gurmánských stánků s jídlem, vínem, pivem, zmrzlinou a skvělou atmosférou.
Odpolední program nás zavede do dalších lisabonských čtvrtí. Chiado je plná luxusních podniků, které bývaly v období romantismu hojně navštěvované portugalskými intelektuály. Malebná čtvrť Bairro Alto ožívá hlavně v noci, nabízí totiž nespočet klubů s tradiční i moderní hudbou. Vy se tu pokocháte vyhlídkou Pedro de Alcantara a romatickým náměstím Carmo, kde se nachází stejnojmenný polorozbořený kostel. Návrat na hotel.
4. den: Po snídani dopolední návštěva areálu Expo 98 – restaurace (můžete ochutnat drink Porto Tonic), parky, obchody, lanovka podél moře, výhled na nejdelší most Evropy Vasco da Gama, věž Vasco da Gama; v areálu Expo 98 můžete navštívit Ocenárium nebo vlakové nádraží Orient spojené s obchodním centrem známého architekta Santiago Calatravy (autor řady známých světových staveb např. World Trade Center Transportation Hub v New Yorku). Poté odjezd na letiště, návrat do Prahy.
Předběžné ceny vstupného a jízdného: klášter Jeronymitů 18 euro, Belémská věž 15 euro, výtah Santa Justa 1,50 euro, socha Krista 8 euro, celodenní jízdné po Lisabonu cca 6,60 euro, trajekt Cais do Sodré - Cacilhas 1,55 euro (jedna cesta)
Letenku Praha - Lisabon - Praha (možná s přestupem s asistencí průvodce), 1x kabinové zavazadlo/os. s rozměry 45x36x20 cm dle podmínek dané letecké společnosti, 3x ubytování v hotelu 3* se snídaní, transfer letiště – hotel - letiště, průvodce po celou dobu zájezdu, povinné pojištění CK a povinný poplatek do Garančního fondu.
Příplatek za jednolůžkový pokoj na vyžádání, komplexní cestovní pojištění od Union poj. typ A 30 - 200 Kč/osoba do 69,99 let/zájezd, 140 Kč/dítě do 14,99 let, 340 Kč/senior 70+, pobytová taxa cca 2 euro/os./noc (platí se při příjezdu), vstupné do památek, jízdné hromadnou dopravou.