26.9. - 1.10 .2018 (státní svátek) New York + Empire State Building + Times Square

26.9. - 1.10 .2018 (státní svátek) New York + Empire State Building + Times Square

5.0/5 hodnocení (4 voleb)

Program

1. den: Odlet z Prahy, transfer na hotel, poté dle časových možností procházka po Brooklyn Bridge Park s výhledem na Manhattan a  po historicky nejvýznamnějším mostě - Brooklynském mostě, který je přezdíván „ocelová harfa“. Dále se projdeme částí Broadwaye (nejdelší newyorské ulice), uvidíme City Hall (radnici) a  zavítáme do Čínské čtvrti, kde si můžeme dát chutnou večeři. Nocleh.

2. den: Po snídani se vydáme do Battery Parku a poté pojedeme lodí k Soše svobody, která je symbolem města a na Ellis Island, kde fungovala do roku 1954  přistěhovatelská  stanice pro imigranty do USA. Poté se podíváme k mrakodrapu One World Trade Centre, který je součástí nového komplexu World Trade Center a k  Ground Zero – památníku útoků 11.září. Navštívíme kapli sv. Pavla, která je upomínkou  na oběti útoku. Odpoledne procházka k Hudson River Park,  možnost nákupů a občerstvení v Brookfield Palace. V odpoledních hodinách přejezd metrem k prvnímu mrakodrapu z roku 1902  v NYC  Flatiron Building (česky žehlička) a po 5 th Avenue dojdeme  k Empire State Building. Výjezd výtahem na neodmyslitelný symbol New Yorku – mrakodrap Empire State Building, který je ve stylu art deco města.
Z  86. nebo 102. patra se Vám naskytne nádherný pohled na Manhattan. Poté možnost nákupů  Macy ´s v jednom z největším obchodních domů na světě.

3. den: Po snídani  zavítáme na známé vlakové nádraží Grand Central  Station, uvidíme mrakodrap Chrysler Building. Poté se projdeme  směrem k Rockefellerovu Centru (možnost vyjet na vyhlídkovou terasu), budova Radia City  Music Hall. Jedná se o největší privátně vlastněný komplex budov svého druhu na světě. Na 5 th Avenue navštívíme katedrálu sv. Patrika, projdeme se kolem nejluxusnějších obchodních  domů na světě Cartier, Tiffanny, Bergdorf Goodman, také Apple… uvidíme Trump Tower (mrakodrap prezidenta USA) a hotel Plaza (znáte z filmu Sám doma - Ztracen v New Yorku). V podvečer návštěva nejznámějšího  turistického místa New Yorku Times Square  (zábava, nákupy, divadla, restaurace, muzea). Nákupy  americké čokolády Hershey´s či v MαM´s v obchodním domě. Možnost návštěvy některého z muzikálů na Brodwayi.

4. den:  Po snídaní se vydáme k Central parku, zastavíme se u Carnegie Hall, projdeme se po Central parku, uvidíme dům  Dakota, kde byl zastřelen John Lennon. Dále navštívíme  vyhlášená muzea
Americké muzeum historie přírody (35 milionu objektů, největší muzeum dinosaurů na světě) nebo Metropolitní muzeum umění (včetně Cloisters), muzeum Frick Collection (obrazy Vermeera, van Eycka, Tiziana, Rembrandta….), Guggenheim Museum (umění 20.století), popř. návštěva ZOO v Central Parku. Možnost projížďky  místním vyhlídkovým autobusem (popř. metrem a pěší procházka) do Harlemu k The City College kolem Hudson River,  kostela  The Riverside Church  a katedrály The Cathedral Church of
St. John the Divine
a také se můžete zastavit u slavného jazzového divadla Apollo (zde se rodili  hvězdy jako např.  Ella Fitzeraldová,  Michael Jackson, Stevie Wondera), popř. v neděli dopoledne navštívit gospelové bohoslužby.

5. den: Po snídani, osobní volno k nákupům nebo procházce po Wall Street kolem NY burzy,  návštěvě umělecké čtvrti Soho či  Little Italy.  V odpoledních hodinách odjezd na letiště, návrat do Prahy následující den.

6. den: Přílet v dopoledních hodinách do Prahy.

Během pobytu v New Yorku budeme využívat hromadnou dopravu.

Upozornění: cena zájezdu se může měnit v průběhu prodeje v závislosti na změnách cen letenek dané letecké společnosti. Čím je blíže k odjezdu zájezdu, tím se zvyšuje cena letenek.

Změna ceny se netýká již uzavřených smluv.

Proto neváhejte a kupte si zájezd včas.

Min. počet osob pro realizaci zájezdu: 10.

Cena

uzavřeno

Specifikace

  • Cena zahrnuje: letecká doprava Praha – New York – Praha (včetně letištních tax), ubytování v hotelu 2-3* se snídaní, transfer letiště – hotel – letiště, průvodce po celou dobu zájezdu i během letu
  • Cena nezahrnuje: říplatek za jednolůžkový pokoj 6990 Kč, registrace ESTA 500 Kč, komplexní cestovní pojištění včetně storna zájezdu 90 Kč/osoba/den, jízdné hromadnou dopravou, individuální vstupné do památek

Nezávazná přihláška

V případě zájmu o účast na zájezdu, vyplňte, prosím, nezávaznou přihlášku a my se Vám v nejbližší možné době ozveme. Děkujeme.

Vyplnit přihlášku

Mapa

Sdílejte tento zájezd

Zasílání novinek

Zde vložte Váš email:(*)
Prosím vložte Váš email

Sledujte nás

icon-facebook  icon-twitter  icon-google