12.9. - 15.9.2018 Krásy Toskánska s ochutnávkou vín

12.9. - 15.9.2018 Krásy Toskánska s ochutnávkou vín

5.0/5 hodnocení (3 voleb)

Program

1. den: V odpoledních hodinách odlet z Prahy do Pisy nebo Bologně. Transfer na ubytování. Dle času příletu možnost večeře ve městě.

2. den:  Po snídani se vydáme vlakem do centra toskánské metropole - Florencie. Procházkou kolem kostela Santa Maria Novella se dostaneme k dominantě města - Dómu S. Maria del Fiore s jedinečnou Brunelleschiho kopulí (individuální návštěva, rezervace nutná v CK), Baptisteria a Giottově zvonici. Po prohlídce budeme pokračovat kolem Danteho rodného domu ke Starému paláci na centrální náměstí Signoria, uvidíme radnici připomínající hrad s 94 m vysokou věží, k shlédnutí socha Davida a Neptunova fontána. Přes pohádkový Ponte Vecchio - slavný most zlatníků přejdeme k Pallazo Pitti a zájemci mohou navštívit historický park Giardini Boboli. Individuální možnost prohlídky slavné galerie Uffizi se sbírkami rodu Medici (vstupné nutné rezervovat předem v CK) aj. Návrat rychlovlakem na ubytování.

3. den: Po snídani fakultativní výlet do Sieny, San Gimignano a na ochutnávku vín. Ráno přejedeme privátním transferem do starobylého italského města Siena, která je zapsaná na seznamu světových památek UNESCO. Navštívíme náměstí Piazza del Campo s gotickým palácem Palazzo Pubblico, jehož dominantou je 88 m vysoká věž Torre del Mangia (možnost vyhlídky), okouzlující kašnu Fonte Gaia jejíž reliéfy jsou dílem Jacopa della Quercii. Dále náměstí Piazza del Duomo s monumentálním sienským dómem Santa Maria Assunta, jenž je nejkrásnější románsko-gotickou katedrálou v Itálii. Uvnitř se nachází křestní kaple sv. Jana. Možnost procházky po městě či oběda. Poté přejezd kolem vinic do městečka San Gimignano s typickým středověkým rázem a vysokými obrannými věžemi. Uvidíme kostel Sant’Agostino, baziliku di Santa Maria Assunta aj. Odpoledne navštívíme jednu ze zdejších vinic, kde bude možnost ochutnávky toskánských vín a posezení v příjemném prostředí. Návrat na hotel ve večerních hodinách.

4. den: Po snídani odjezd do Pisy, kde navštívíme Campo dei Miracoli neboli Náměstí zázraků, na kterém se nachází baptisterium, katedrála a hřbitov, jenž symbolizující zrození, život a smrt. Samozřejmě zde stojí také jedna z nejslavnějších památek a symbol města, 58 metrů vysoká Šikmá věž (zájemci mohou na věž vystoupat). Odjezd na letiště, návrat do Prahy.

Časy letů určuje letecká společnost a mohou se měnit.

Během pobytu budeme využívat hromadnou dopravu.

Upozornění: cena zájezdu se může měnit v průběhu prodeje kvůli změnám cen letenek dané letecké společnosti. Čím je blíže k odjezdu zájezdu, tím se zvyšuje cena letenek a tím i cena zájezdu.

Změna ceny se netýká již uzavřených smluv.

Proto neváhejte a kupte si zájezd včas.

Min. počet osob pro realizaci zájezdu: 10

Cena

cena 15.990,-Kč     akční cena 13.990,- Kč

Specifikace

  • Cena zahrnuje: letenky, zavazadlo dle podmínek letecké společnosti, ubytování v hotelu kategorie 3-4*, 3x snídaně, transfery 1. a 4.den, průvodce po celou dobu zájezdu, pojištění CK.
  • Cena nezahrnuje: přípl. za pokoj 1/1 - 1500Kč/pobyt, pobyt. taxa 1 euro -1,40 euro/osoba/noc, večeře 10 euro/os./noc, rychlovlak do Florencie cca 12 euro, výlet do Sieny, San Gimignana a ochutnávka vín 2300 Kč, komplexní cestovní pojištění 36 Kč/os./den, individ. vstupné

Nezávazná přihláška

V případě zájmu o účast na zájezdu, vyplňte, prosím, nezávaznou přihlášku a my se Vám v nejbližší možné době ozveme. Děkujeme.

Vyplnit přihlášku

Mapa

Sdílejte tento zájezd

Zasílání novinek

Zde vložte Váš email:(*)
Prosím vložte Váš email

Sledujte nás

icon-facebook  icon-twitter  icon-google