21.6. - 25.6.18 (přílet 26.6.)To nejkrásnější z Islandu se specializovaným průvodcem

21.6. - 25.6.18 (přílet 26.6.)To nejkrásnější z Islandu se specializovaným průvodcem

5.0/5 hodnocení (2 voleb)

Program

21.6.2018 - Odlet z Prahy ve večerních hodinách, přílet na letiště v Keflaviku. Transfer na ubytování, nocleh.

22.6.2018 - Celodenní výlet na tzv. „Zlatý trojúhelník“-  neznámější místa Islandu.

Po snídani odjezd do národního parku Þingvellir, jednoho z nejdůležitějších míst Islandu z hlediska historie, kultury a geologie, zapsaného na seznamu světového dědictví UNESCO. Þingvellir je místem, kde se rozestupují litosferické desky Severní Ameriky a Euroasie a také místem kde byl v 10.století založen nejstarší parlament světa AlÞing, neboli valné shromáždění. Poté vyrazíme k mohutnému kaskádovitému vodopádu Gullfoss na řece Hvítá, spadající ho do hloubky 32 metrů. Jen o pár kilometrů dál se nachází oblast Geysirů, jenž je domovem „The Great Geysir“ po kterém jsou pojmenované všechny tyto přírodní úkazy a geysiru Strokkur, který vyvrhuje vřelou vodu každých 3-5 minut do výše až 20 metrů. Poslední zastávkou tohoto dne je sopečný krátek Kerið.

23.6.2018 - Celodenní fakultativní výlet na Jih ostrova až k ledovcovému jezeru Jökulsárlón.

V brzkých ranních hodinách odjezd z ubytování, podél jižního pobřeží Islandu. Během cesty se nám mnohokrát naskytnou nádherné výhledy na přírodní bohatství Islandu – ledovce, hory, řeky, potůčky, vodopády, sopky (uvidíme i sopku Eyjafjallajökull – erupce v roce 2010), stáda koní, Atlantský oceán. Až k ledovcovému jezeru Jökulsárlón. Zde se nám naskytne dech beroucí výhled na zářivě modré ledovcové kry plující na hladině jezera a když budeme mít štěstí zahlédneme i zde žijící tuleně. Krátkou procházkou je možné dojít i na diamantovou pláž s černým pískem plnou ledovcových ker. Krajina kolem laguny je také oblíbená mezi filmaři, natáčel se zde například James Bond, Lara Croft aj. Naší další zastávkou bude nejjižnější mys Islandu Dyrhólaey se skalní bránou. A v neposlední řadě dva úchvatné vodopády. Mohutný Skógafoss, 25 metrů široký a 60 metrů vysoký a okouzlující Seljalandsfoss, jenž je možný obejít úzkou cestičkou i zadní stranou. Návrat na ubytování, nocleh.

24.6.2018 - Celodenní výlet na vřídlo, nádherné vodopády a kráter

Po snídani se vydáme k termálnímu pramenu Deildartunguhver, s téměř 100 °C. Toto vřídlo je zdrojem tepla domácností a skleníků na ostrově. Poté se vydáme k dechberoucím vodopádům Hraunfossar (Lávovému) a Barnafoss (Dětskému) na řece Hvítá. Vystoupáme na kráter Grábrok a podíváme se do městečka Reykholt.

25.6.2018 – Hlavní město Islandu – Reykjavik a koupání ve vyhlášené Modré laguně

Poslední den se vydáme na prohlídku hlavního města Islandu Reykjaviku. Uvidíme; Vilu Höfði, v níž Ronald Regan a Michail Gorbačov jednali o konci Studené války, koncertní a konferenční centrum Harpa, starý přístav, kostel Hallgrimskirkja a další. Případní zájemci se mohou vydat lodí na pozorování velryb (v závislosti na počasí). Volno k nákupům suvenýrů.

V odpoledních hodinách odjez do vyhlášené Modré laguny – geotermální lázně. Po relaxaci a odpočinku odjezd na letiště v Keflaviku. Kolem půlnoci odlet z Keflaviku, návrat do Prahy 26.6.2018.

Změna programu v důsledku nečekaných nebo nepředvídatelných okolností ve městě a během výletů vyhrazena.

Časy letů určuje letecká společnost a mohou se měnit.

Upozornění: cena zájezdu se může měnit v průběhu prodeje kvůli změnám cen letenek dané letecké společnosti. Čím je blíže k odjezdu zájezdu, tím se zvyšuje cena letenek a tím i cena zájezdu.

Změna ceny se netýká již uzavřených smluv.

Proto neváhejte a kupte si zájezd včas.

Min. počet osob pro realizaci zájezdu: 10

Cena

cena 36.990,-Kč     akční cena 32.990,- Kč

Specifikace

  • Cena zahrnuje: zpáteční letenky, kabinové zavazadlo dle podmínek letecké společnosti, ubytování se snídaní a vlastním sociálním zařízení, transfer z letiště na hotel a na letiště, transfery během výletů, průvodce po celou dobu zájezdu
  • Cena nezahrnuje: příplatek za jednolůžkový pokoj 6000 Kč/pobyt, komplexní cestovní pojištění 300 Kč/osoba/pobyt, individuální vstupné

Nezávazná přihláška

V případě zájmu o účast na zájezdu, vyplňte, prosím, nezávaznou přihlášku a my se Vám v nejbližší možné době ozveme. Děkujeme.

Vyplnit přihlášku

Mapa

Sdílejte tento zájezd

Zasílání novinek

Zde vložte Váš email:(*)
Prosím vložte Váš email

Sledujte nás

icon-facebook  icon-twitter  icon-google