13.6. – 20.6.2018 Jihozápadní Anglie – Cornwall + Londýn autobusem s průvodcem

13.6. – 20.6.2018 Jihozápadní Anglie – Cornwall + Londýn autobusem s průvodcem

5.0/5 hodnocení (1 voleb)

Program

1.den: Odjezd z ČR dle odjezdových míst – Vyškov, Rousínov, Brno, Jihlava, Praha, Plzeň, přes Německo, Belgii, Francii. Poté trajektem či tunelem přejezd do Anglie následující den.

2.den:  Příjezd do Londýna v ranních hodinách. Prohlídka oblasti Westminster; uvidíme nejznámější náměstí Trafalgar Square, ulici Whitehall se slavnou ulicí Downing Street (sídlo britského ministerského předsedy), Westminsterské opatství (místo korunovace králů), Houses of Parliament (sídlo Dolní a Horní sněmovny), hodinovou věž se zvonem Big Ben a Buckingham Palace (sídlo britské královny). Poté návštěva nejznámějšího náměstí Piccadilly Circus a možnost oběda v Čínské čtvrti. Odpoledne nás kroky zavedou do Covent Garden – londýnské centrum zábavy s množstvím obchůdků, restaurací, pouličních umělců. Zájemci se mohou projet na kole London Eye. Odjezd z Londýna do okolí Bristolu na ubytování.

3.den: Po snídani, navštívíme  město  Exeter v hrabství Devon (katedrála Sv. Petra + staré  město), projedeme oblastí  blat a vřesovišt  Datmoor, zastavíme se známého kamenného mostu Postbrige,  projedeme  Princetown, místo známé z příběhu Psa Baskervilského autora Sherlocka Holmese… Ubytování v  Plymouth.

4.den: Celodenní výlet  po hrabství Cornwall.  Nejprve se vydáme se na skalnatý ostrov  St. Michael´s, který je velmi podobný tomu francouzskému Mon –Sant- Michel. Na ostrov  se dostaneme,   pokud je odliv pěšky nebo během přílivu  lodí. Na ostrově navštívíme hrad se zahradami,  který je spojen od 17. století s rodinou St Aubyn a  samotné místo je opředeno řadou mýtů a legend. Pokračovat budeme k   Minack Theatre, k úžasnému otevřenému venkovnímu divadlu nad útesy Atlantského oceánu, který stvořila vlastníma rukama Rowena Cade pro  divadelní hry, dramata, komedie, muzikály.…Na závěr výletu se vypravíme  na konec světa – tedy k nejzápadnějšímu bodu  Velké Británie a tedy i hrabství Cornwallu a Anglie   -  Land´s End – projdeme se kolem útesů, které bičují vody  Atlantského oceánu a navštívíme St. Ives, prázdninové městečko u moře.  Návrat na ubytování v Plymouth.

5.den: Po snídani  prohlídka města Plymouth -   přístavu v Plymouth, který je spojen s anglickým mořeplavcem 16. století  Francisem Drakem a anglickou plachetnicí  Mayflower, která převezla 1620 do Ameriky Otce poutníky. Poté budeme pokračovat po hrabství Cornwall do Bodmin Moor k legendární hospodě Jamaica Inn známé anglické autorky Daphne du Maurier (zfilmoval Alfred Hitchcock, autorka hororu Ptáci), navštívíme  trosky hradu  Tintangel, kde se dle pověsti narodil král Artuš. Hrad  Tintangel se nachází téměř na ostrově nad Atlantským oceánem, s pevninou se spojen lávkou. Na závěr  se zastavíme v  Boscastle – na pobřeží  v rybářském přístavu a vesnici. Ubytování v okolí Bath nebo Bristol.

6.den: Po snídani, prohlídka lázeňského Bathopatství, římské lázně, Royal Crescent, Pultney Bridge…, odpoledne přejezd do Londýna. Nocleh.

7.den: Poslední den strávíme v oblasti City - pevnost Tower of London (zde k vidění mimo jiné korunovační klenoty). Procházka kolem Temže přes nejvíce fotografovaný most Tower Bridge, kolem lodě HMS Belfast, Shakespearova divadla The Globe, přes most pro pěší Millenium Bridge ke katedrále sv. Pavla. Přejezd na Greenwich, návštěva Národního námořního muzea, uvidíme loď Cutty Sark, a navštívíme Královskou observatoř, kde se nachází nultý poledník (jednou nohou pak můžete stát na východní polokouli a druhou na západní). V podvečerních hodinách návrat k autobusu a odjezd zpět do ČR.

8.den: Návrat do ČR dle odjezdových míst - Vyškov, Rousínov, Brno, Jihlava, Praha, Plzeň.

Min. počet pro realizaci zájezdu je 20 os.

Cena

cena 16.990,-Kč     akční cena 14.990,- Kč

Specifikace

  • Cena zahrnuje: autobusovou dopravu, ubytování v hotelu se snídaní, pojištění CK, průvodce po celou dobu zájezdu
  • Cena nezahrnuje: příplatek za jednolůžkový pokoj 5000 Kč/pobyt, jízdné hromadnou dopravou v Londýně, komplexní cestovní pojištění 252 Kč, 175 Kč/dítě do 14,99 let, individuální vstupné do památek

Nezávazná přihláška

V případě zájmu o účast na zájezdu, vyplňte, prosím, nezávaznou přihlášku a my se Vám v nejbližší možné době ozveme. Děkujeme.

Vyplnit přihlášku

Sdílejte tento zájezd

Zasílání novinek

Zde vložte Váš email:(*)
Prosím vložte Váš email

Sledujte nás

icon-facebook  icon-twitter  icon-google